Przejdź do głównej zawartości

Wena jest jak...

... kot.
Chodzi własnymi drogami, ale wraca. Zawsze.

Nie wiem, kto to powiedział, ale coś w tym jest. Ja chyba też jestem jak ... kot, Choć ostatnio czyściej chodzę własnymi poza blogowymi ścieżkami, co zdarzało się także gdy prowadziłam wcześniejszego bloga. To wracam tu, czyli do blogowania. Zawsze. Jak stwierdził Hemingway "Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego". Z blogowaniem niewątpliwie jest podobnie napisanie jednego posta prowadzi do napisania następnego. O czym pisać chyba nie muszę, że prowadzenie bloga wiele zmienia .

Miałam to skasować - ikkkkkkkkkkkkkkkkkkkk - będąc jednak jeszcze chwilowo przy temacie kotów, nie mogę tego zrobić. Jaki widać jedna z moich kotek ma do zakomunikowania Wam i światu coś ważnego, cokolwiek to znaczy :)

Powracając do głównego wątku. Ścieżki, którymi ostatnio podążam rozmijają się z czasowo i myślowo z prowadzeniem bloga. Niestety, są to drogi kręte, niebezpieczne i wyboiste...

Ścieżka radosnej twórczej działalności - czyli wena jest jak kot. 

Tak, zdarza mi się czasem grafomanić póki co do przysłowiowej szuflady. Jest to o tyle trudne, że pomysły wpadają mi do głowy zawsze i wszędzie. Ale... I niestety za prawie każdym razem, na zupełnie inną opowieść, zawsze w zbliżonym czasie. W efekcie czasem  dłużej zastanawiam się od którego powinnam zacząć zamiast po prostu pisać. Co poniektórzy nawet żartują, że może powinnam napisać książkę z pomysłami na książki. Dalej to już, pod górkę, wiatr w oczy i jeszcze te kłody pod nogami... 

Ścieżka poszukiwacza - chciałoby się przygód. 

Rzeczywistość nie jest już tak różowa. Poszukiwanie pracy samo w sobie to już jest ciężka praca. Dla mnie podwójnie ciężka. Choć wiem, że nie zrobiłam nic złego, dokładałam wszelkich starań by dbać o pozytywny wizerunek pracodawcy, starannie wykonując swoje obowiązki, zawsze chętna do pomocy. Po za obowiązkami związanymi ze stanowiskiem jakie zajmowałam zawsze byłam gotowa zrobić coś więcej. I nawet sporo zrobiłam. Jak odwdzięczył mi się za to los. Jestem bez pracy, czuje się wykorzystana "intelektualnie" i choć to niezwykle dla mnie smutne boje się, że nigdy nie zapomnę tego jak mnie potraktowano. Przez co równie ciężko o optymizm w znalezienie pracy w której ktoś doceni moje zaangażowanie, doświadczenie czy umiejętności oraz zrozumie, mój strach. 

Jesienna ścieżka - niestety chandry. 

W obliczy ścieżki drugiej połączonej z deszczową szaro-burą pogodą. Prosta droga prowadzi na manowce jesiennej chandry, spadku energii, braku skupienia czy nawet przeziębienia. Jak ślepa i ja zabrnęłam spory kawałek na tej drodze. Jest jednak droga, która co jakiś czas kusi by zboczyć i pójść nią dalej wprost ku...

Ścieżka nadziei - wprost ku spełnionym marzeniom. 

Czasem tylko dzięki niej, zdobywam energie, by nie stanąć w miejscu, by nie zawrócić. Choć kiedyś pędziłam nią ile sił ostatnio z coraz mniejszym zapałem pokonuje jej trasę. Taki czas? Taki los? Nie wiem co zobaczę na jej końcu, kiedy on nastąpi ale mam nadzieje, że będzie to nagroda za trudy przejścia przez kilka innych ścieżek. Trzymajcie kciuki bym dotarła do jej mety.Ps. Wena jest jak kot i ja jestem jak kot, czyli w obliczu strachu, że nie uda mi się znaleźć pracy, w której zostanie zrozumiana moja nietypowa sytuacja związana z poprzednim pracodawcą.I zbyt dużo pomysłów na metę ścieżki marzeń. Uniemożliwiało mi przez czas jakiś koncentracje na czymś co również jest dla mnie niezwykle ważne - blogu. Nadal poszukuje pracy i mam nadzieje, że znajdę ją już w wkrótce, szkoda żeby taka zdolna bestia  marnowała swój potencjał.

Tymczasem... życzę samych ścieżek usłanych płatkami... czy jak to było.

Komentarze

  1. Szukanie pracy musi być strasznie frustrującym zajęciem, którego nie zazdroszczę, a pomysł, że wena jest jak kot bardzo mi się podoba. Moja też chyba jest kotem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pomysł na wenę i kota nie mój (co napisałam), ale też uważam, że trafny. Frustrujący? Może czasem? Najważniejsze, żeby przyszła praca taka nie była nigdy.

      Usuń

Prześlij komentarz

*Nie spamuj! Komentarze w stylu "fajny blog, zapraszam do mnie" lub te z linkiem do Twojego bloga, będą usuwane.
*Staram się odwiedzać blogi osób, które skomentowały mój post i odwdzięczyć im się tym samym.
*Za każdy konstruktywny komentarz serdecznie dziękuję.

Popularne posty z tego bloga

Od zabawy ...

...zaczyna się postęp. (Antoni Kępiński)
Tak było i w  tym przypadku. Szwedzka ilustratorka Johanna Basford projektowała czarno-białe etykiety na wino. A jej znajomi kolorowali jej... dla zabawy, zabicia czasu....? Tak w skrócie powstały kolorowanki dla dorosłych. I świat "stanął na głowie", bo w ostatnim czasie jest mnóstwo miejsc w sieci, w których cuda nie tylko pani Basford są zachwalane "pod niebiosa". 

Tam, gdzie działają liczne sprzeczności,...

... tam rozkwita największa nadzieja.  (Ignacy Loyola)

Bywają czasami takie chwile, że człowiek po prostu musi poruszyć jakiś temat, bo inaczej się udusi.  Zacznę od opisania sytuacji, której byłam świadkiem jakiś czas temu. Rzecz działa się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Rodzina dwa + jeden, na wycieczce rowerowej. Tata jadący jako pierwszy przepisowo przejeżdża na rowerze pasem wyznaczonym dla rowerów. Mama jedząca jako ostatnia tuż przed przejściem zsiada z roweru i rzecze do dziecka. Dziewczynki lat około dziesięciu. - Ola, Ola zsiądź z roweru.  Co robi Ola (to wiele tłumaczy, mam swoją małą teorie o magi imion o której być może kiedyś opowiem). Otóż Ola wybiera opcję dla siebie najwygodniejszą przejeżdżając po przejściu dla pieszych. (czyli, po pasach, ale to już szczegół w tym momencie nie istotny) Na dodatek informując mamę czemu wybiera takie rozwiązanie. - A tata przejeżdża! 

Yellow style...

... czyli żółta spódniczka w roli głównej. Gonić za modą czy mieć swój styl? Odwieczne pytanie jakie zadaje sobie większość kobiet. Czy ja gonie za modą,... nie zdarzyło się. Od dawna cenie sobie oryginalność, więc raczej "poszukuje", "tworze" swój styl. Mam swoje sprawdzone przykazania. Nie więcej niż trzy kolory, na ten przykład. Dzisiaj przedstawiam siedem pomysłów na żółtą koronkową spódniczkę.